Antalya'da 100 TL İle Yapabileceğiniz 7 Şey

Şehrini Tanı26 Ekim 2021
33.6B OKUNMA
Paylaş

Dışarı çıktığınızda ne yapacağınız konusunda kararsız kalıyor ve ekonomik seçenekler arıyorsanız, sizler için Antalya’da 100 lira ile yapabileceğiniz 7 şeyi listeledik.

1- Çay Simit

Günün lezzetli başlangıcı kahvaltımızı kimsenin hayır diyemeyeceği ayrılmaz ikili olan simit ve çay ile yapıyoruz. 2000 Plaza'nın yan tarafında bulunan Çankaya Simitçisi'nde ister arasına sürdürebileceğiniz  peynir, zeytin ezmesi ve çikolota seçenekleriyle simitinizin lezzetine lezzet katabilir, ister tercih ettiğiniz taze poğaçanıza çayınızla eşlik edebilirsiniz. Ayrılmaz ikilinin verdiği bu keyif için 15-20 TL ayırmanız yeterli olacaktır.

2- Kahvaltı Sonrası Salep Eşliğinde Kaleiçi Turu

Kahvaltı sonrası Işıklar Caddesi'ndeki Dondurma Dükkanı'ndan 4TlL'ye alabileceğiniz sıcacık bir salep eşliğinde Kaleiçi'ni gezebilir, Hıdırlık Kulesi'nin yakınlarında Akdeniz'in eşsiz manzasının tadını çıkarabilirsiniz.

3- Nostaljik Tramvay ile Şehir Turu

'Hep yürü nereye kadar?' dediğiniz anda Antalya'nın ilk raylı sistem ulaşım aracı olan Naostalji Tramvayı'na en yakın duraktan binerek Zerdalilik-Müze rotasında küçük bir şehir turu yapıp, dilediğiniz durakta inebilir ya da Müze son durağında inerek Konyaaltı sahilinde deniz havası almaya devam edebilirsiniz. Nolstalji tramvayı için AntalyaKart'larda tam bilet fiyatı ise 4.10 TL

4- Hayvanat Bahçesi

Türkiye’nin en iyi hayvanat bahçesi konumunda olan Antalya Hayvanat Bahçesi doğal yaşamlarını gözlemleyebileceğimiz çeşitli hayvan türlerini yakından görebilmek için en büyük fırsat. Arabayla girişlerde aracın içerisinde kaç kişi olduğu önemli olmadan fiyat 20TL, Tam bilet:7TL Öğrenci bileti 2TL iken 12 yaş altı ücretsiz. Hayvanat Bahçesinde gezerken kurallara uygun davranmayı ve hayvanları rahatsız etmemeye özen göstermeyi de unutmayalım.

5-Oyuncak Müzesi

Her yaştan insanın keyifle gezdiği Antalya Oyuncak Müzesi 1800’lerden 1980’lere uzanan geniş oyuncak koleksiyonu ile dünyanın farklı ülkelerinde üretilen oyuncakları incelemeyi, yaş aralığı fark etmeksizin herkesi nostaljik bir geziye çıkarıyor. Tam bilet ücreti:10 TL olan müze girişi öğrenciler, öğretmenler ve emekliler için sadece 5TL

6- Ters Ev

Türkiye’nin ilk ve en büyük Ters Evi ile hayatınıza bir değişiklik katıp dünyaya tepetaklak bakmak, eğlenceli fotoğraflar çekilip unutamayacağınız bir hatıra için ter evi ziyaret edebilirsiniz. Giriş ücreti kişi başı 20 TL 

7- Kitap-Kahve Keyfi

Şehrin içinde Şehirden uzak mottosuyla Haşim İşcan Mahallesi’nde hizmet veren Octopus Kitap Kafe’de evinizden farklı bir mekanda kitap- kahve keyfi yapmanın tadını çıkarın. Samimi ve sessiz ortamıyla gününüzü noktalamak için harika bir seçenek. 2-20 TL arasında değişen menüsü ile kitabınıza eşlik edecek içeceğinizi seçmek ise artık size kalmış.

33.6B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!