Antalya'da 100 TL İle Yapabileceğiniz 7 Şey

Şehrini Tanı30 Nisan 2019
25.7B OKUNMA
Paylaş

Bahar havasının eksik olmadığı hiç şüphesiz dünyanın en güzel şehri olan Antalya’da 100 TL ve altına yapabileceğiniz 7 şey. 

1- Simit Çay

Akdeniz’in eşsiz manzarası eşliğinde kahvaltı sadece 3.5 TL. Evet yanlış okumadınız. Mis gibi simit çay vazgeçilmez ikili güne başlamanın en güzel, en lezzetli hali. Simidinizi alıp Karaalioğlu'nda çay bahçesine oturun. Huzur içinde Akdeniz manzarasının tadını çıkarın. 

2- Tiyatro

Antalya Devlet Tiyatroları her sezon birbirinden güzel oyunlar sahneliyor. Sanatın en samimi hallerinden biri olan tiyatro oyunlarının ücretleri ise çok uygun tam 12 TL, öğrenci 7.5 TL.

Programına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

3- Tekne Turu

Falezlerden Antalya’nın eşsiz manzarasını izlemek bedava ama bu eşsiz manzarayı denizden izlemek isterseniz küçük de olsa bir ücreti var. Yat limanından çıkılan tekne turlarını anlatalım biraz size. Baştan söyleyelim ilk gördüğünüz tekneye biner, iki tur atmadan karar verirseniz 50 TL ödersiniz. Ama pazarlıkla 10 kişi 20 TL'den binebilirsiniz. 2-3 kişiyseniz ciddi bir pazarlıkla kişi başı 5 TL ile bu eşsiz manzarayı izleyebilirsiniz. 

4- Sokak Lezzetleri

Antalyalılara has lezzetlerdek tirmis, bardakta süt mısır, mevsimine göre kestane veya tava dondurma 10 TL’yi geçmeyecek lezzetler. Biraz daha karnımız doysun isterseniz balık ekmek tercih edebilirsiniz. 10 TL. 

5- AntBis İle Bisiklet Turu

Havalar güzel. İyi de yürü yürü nereye kadar? Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Antbis diye bir olayı var gençler bilmeyen varsa öğrenmiş olsun. Merkezi yerlerde bulunan bisiklet duraklarından saati 2 TL'ye Antalya'nın güzel havasının tadını bisikletle çıkarabilirsiniz.

6- Tünektepe Teleferik

Antalya’yı kuşbakışı izlemek isterseniz Tünektepe’de teleferik harika bir tercih olabilir. Manzarasına hayran kalacağınız bir yer, Tünektepe’de sadece manzara değil isterseniz bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Teleferik ücreti ise 15 TL. 
Teleferik biletlerini buraya tıklayarak satın alabilirsiniz. 
 

7- Kaleiçi

Hadrianus Kapısı (Üç Kapılar) geçer geçmez sizi şehrin modern havasından uzak tarihin izlerini taşıyan Kaleiçi sokakları karşılıyor. Biraz yürüyüp Kaleiçi’ni keşfettikten sonra soluklanmanız için birçok mekan var. Kesik Minare'nin olduğu sokaktaki publarda keyifli soğuk içeceklerinizi içebilirsiniz. Fiyatlar 15-20 TL arasında. 

2 içecek içtiğimizi düşünürsek 18 TL'den 36 TL ödüyoruz. 

Toplam 83,5 TL. Geriye kalan 16,5 TL de yol paranız olsun. Keyifli gezmeler. :)

50 TL ile yapılacak şeyleri görmek ister misin? :) 

Buraya tıkla.

25.7B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!