Antalya'nın En Güzel Sonbahar Rotaları

Şehrini Tanı25 Ekim 2021
25.2B OKUNMA
Paylaş

Sonbahar; sarıdan kırmızıya dönen renklerin cümbüşünü izlemenin, ormanda uzun yürüyüşler yapmanın, yazın sıcağında keşfetmekten kaçındığımız yerlere doğru çıkılan yolculukların ve her şeyden öte huzurun mevsimi. “Antalya'ya geleceksen sonbaharda gelmelisin” diyoruz ya tam da bu cümleyi desteleyecek Antalya'nın en güzel rotalarını sizler için bir araya getirdik.

 

Not: Doğada sadece ayak izinizi bırakın.

Gizli Cennet Şelalesi- Ekşili Mahallesi- Döşemealtı

Antalya'nın Döşemealtı ilçesi Ekşili Mahallesi sınırlarında yer alan bölge halkının ''Gizli Cennet'' olarak adlandırdığı şelale, yaklaşık 50 metre yükseklikten Ekşili göletine akıyor. Bölge halkının yaz aylarında serinlemek için gittiği bir adres haline gelen şelale, fotoğraf tutkunları için de doğal plato niteliği taşıyor. 

Not: Doğada sadece ayak izinizi bırakın.

Torosların İncisi- Dipsiz Göl

Antalya'nın Akseki ilçesi ile Konya'nın Bozkır ilçesi sınırında bulunan dipsiz göl, doğaseverlerin ve fotoğraf tutkunlarının uğrak yeri oldu.Toros Dağları'nın kuzey yamaçlarında 1702 metre rakımda bulunan Dipsiz Göl, sızıntılarla beslendiği için masmavi suyu ile her mevsim aynı seviyede, aynı berraklıkta görenleri kendine hayran bırakıyor. Dipsiz Göl'de doğa ile iç içe kamp yapabilirsiniz.

Not: Doğada sadece ayak izinizi bırakın.

Gökbük Köyü- Finike

Antalya’nın portakalıyla meşhur Finike ilçesine bağlı sedir, çam, meşe, ardıç ağaçlarıyla çevrili doğal güzelliklerine hayran kalacağınız bir yer Gökbük Köyü. El değmemiş güzelliği ile doğa ve doğa sporları severlere farklı bir ortam sunan Gökbük'de, dere yatağına paralel başlayan yürüyüş ziyaretçilere çeşitli heyecanlar sunuyor. İlerledikçe kanyona dönüşen dere sularının içinde bir yandan yürünüyor, bir yandan yüzülüyor, bir yandan da uygun yükseklikteki kayalarda uzanarak güneşlenilebilinir. Onlarca küçük göletin ve şelalelerin bulunduğu derede, başka yerlerde görülemeyecek bitki türleri ve kelebekler size eşlik ediyor.

Not: Doğada sadece ayak izinizi bırakın.

Antalya'nın Düğmeli Evler Köyü İbradı Ormana- Akseki

Antalya şehir merkezinden Toros Dağları’nın arasına uzanan bir yolculukla gidiliyor İbradı Ormana Köyü’ne. Sonbaharda gidilecek  en güzel yerlerden biri Ormana Köyü.  El değmemiş doğası ve eşsiz mimarisine hayaran kalacağınız bir yer. 

Not: Doğada sadece ayak izinizi bırakın.

Tazı Kanyonu- Manavgat

Yürüyüş parkuru için yazın çok sıcak, kışın soğuk olan Tazı Konyonu için en uygun zaman bizce sonbahar. 14 kilometrelik Köprülü Kanyon Milli Parkı içinde yer alan Tazı Kanyonu'nda trekking, tırmanış ve kamp gibi doğal aktiviteler yapabilirsiniz. Bölgenin üst kısmındaki kanyonun muhteşem manzarasına hayran kalacaksınız. 

Kaş

Arnavut kaldırımlı sokakları, keşfedilmeyi bekleyen tarihi ve masmavi denizi ile Kaş sonbaharda mutlaka görmeniz gereken yerler arasında.

25.2B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!