Antalya'nın En Güzel Sonbahar Rotaları

Şehrini Tanı11 Kasım 2022
31.9B OKUNMA
Paylaş

Sonbahar; sarıdan kırmızıya dönen renklerin cümbüşünü izlemenin, ormanda uzun yürüyüşler yapmanın, yazın sıcağında keşfetmekten kaçındığımız yerlere doğru çıkılan yolculukların ve her şeyden öte huzurun mevsimi. “Antalya'ya geleceksen sonbaharda gelmelisin” diyoruz ya tam da bu cümleyi destekleyecek Antalya'nın en güzel rotalarını sizler için bir araya getirdik.

 

Not: Doğada sadece ayak izinizi bırakın.

Gökbük Köyü-Finike

Antalya’nın portakalıyla meşhur Finike ilçesine bağlı sedir, çam, meşe, ardıç ağaçlarıyla çevrili doğal güzelliklerine hayran kalacağınız bir yer Gökbük Köyü. El değmemiş güzelliği ile doğa ve doğa sporları severlere farklı bir ortam sunan Gökbük'te, dere yatağına paralel başlayan yürüyüş ziyaretçilere çeşitli heyecanlar sunuyor. İlerledikçe kanyona dönüşen dere sularının içinde yürüyebilir, yüzebilir ya da uygun yükseklikteki kayalarda uzanarak güneşlenebilirsiniz.  Onlarca küçük göletin ve şelalelerin bulunduğu derede, başka yerlerde görülemeyecek bitki türleri ve kelebekler size eşlik ediyor.

Gökbük Köyü hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 

Antalya'nın Düğmeli Evler Köyü İbradı Ormana-Akseki

Antalya şehir merkezinden Toros Dağları’nın arasına uzanan bir yolculukla gidiliyor İbradı Ormana Köyü’ne. Sonbaharda gidilecek  en güzel yerlerden biri Ormana Köyü.  El değmemiş doğası ve eşsiz mimarisine hayran kalacağınız bir yer. 

İbradı Ormana hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 

Tazı Kanyonu-Manavgat

Yürüyüş parkuru için yazın çok sıcak, kışın soğuk olan Tazı Kanyonu için en uygun zaman bizce sonbahar. 14 kilometrelik Köprülü Kanyon Milli Parkı içinde yer alan Tazı Kanyonu'nda trekking, tırmanış ve kamp gibi doğal aktiviteler yapabilirsiniz. Bölgenin üst kısmındaki kanyonun muhteşem manzarasına hayran kalacaksınız. 

Köprülü Kanyon Milli Parkı hakkında deytalı bilgi için tıklayın.

 

Sinan Değirmeni

Antalya'da sonbahar aylarında fotoğraf tutkunlarının hayran kalacağı bir yer Sinan Değirmeni. Sinan Değirmeni 300 yıl önce hiç çivi kullanılmadan Osman döneminde yapılan 86 tahıl ambarından oluşuyor. Sinan Değirmeni sivil tarım mimarisinin en güzel örneklerinden biri. 

Sinan Değirmeni Nerede?

Antalya şehir merkezine 35 km uzaklıkta Konyaaltı ilçesi Doyaran Köyü'nde bulunuyor Sinan Değirmeni.

Neler Yapılır?

Masal köylerini andıran Sinan Değirmeni'nde fotoğraf çekebilir, tarihin izlerini taşıyan bu ambarlar arasında küçük bir yürüyüş yapabilirsiniz.
 

Ekşili Göleti-Kocaçay Şelalesi

Antalya'da doğa ile başbaşa kalacağınız ve keyifli vakit geçireceğiniz bir yer Ekşili Göleti. Ekşili Göleti ziyaretiniz sırasında gölete çok yakın olan bölge halkının Gizli Cennet olarak adlandırdığı Kocaçay Şelalesi mutlaka görmelisiniz.

Ekşili Göleti- Kocaçay Şelalesi'nde Neler Yapılır?

Ekşili Göleti doğa fotoğrafları çekmek, piknik yapmak, balık tutmak ve doğa yürüyüşü yapmak için oldukça keyifli bir yer.
 

 

31.9B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!