Kaş'ta Mutlaka Gitmeniz Gereken 7 Yer

Şehrini Tanı16 Temmuz 2018
415 OKUNMA
Paylaş

Şehir merkezine uzaklığından dolayı modern hayatın karmaşası Kaş’a pek uğramıyor. Yolu göze alıp giderseniz; Kaş, sizi cennetten köşelerle karşılayacak. 

1-Kekova Tekne Turu

Kaş denilince akla ilk gelen yerlerden olan Kekova, etrafında muhteşem koylar ve batık kent bulunduran bir ada. Yapılan yorumlar tekne turuna Kaş’tan değil Üçağız’dan çıkılması gerektiği yönünde. Tekne turu biraz pahalı olsa da şehir hayatında bu güzelliklerden yeterince mahrum kaldığımız düşünülürse çok da sorun olmayacak bir fiyat. 

2-Sumanu Şarap Evi

Hafif müzik eşliğinde, yasemin kokularıyla yemeğinizi yiyip leziz şaraplarından içebileceğiniz bir mekan. Şaraplarının yanında ev yapımı makarnalarıyla da meşhur bir yer. Sezonda yer bulmak zor olduğundan rezervasyonsuz gitmemenizi öneririz.

3-Meis Adası Turu

Ülkemize en yakın Yunan Adası olan Meis’e ulaşım 20 dk sürmekte. Bu tatlı adayı görmek için sahip olmanız gereken şeyler var elbet; pasaport, vize gibi. Evlerin mimarisi, manzarası ‘keşke buradan gitmesem’ hissi yaratacak sizde.

4-Xanthos, Tlos, Letoon, Patara Turu

Medeniyetler beşiği Antalya’da bu kadar çok antik kent varken gezmemek olmaz. Likya Birliği başkenti olan Xanthos ya da diğer ismiyle Arna’da kendinizi tarihin kucağına bırakabilirsiniz. Başkentten sonra Likya’nın en uzun ömürlü şehri olan Tlos’u keşfedip Likya’nın dini merkezi ve ana tanrıça Leto için yapılmış olan Letoon şehrinin görkemli tapınaklarında kendinizi kaybetmeyi ihmal etmeyin. Son olarak Likya’nın 2. Başkenti; Güneş Tanrısı Apollon ve Aziz Nicholas’ın doğum yeri olan Patara’yı ziyaret edip, ‘deniz kenarındaki çöl’ izlenimi veren kum tepelerinde güzel instagramlık fotoğraf çekmeden dönmeyin.

5-Jeep Safari (Saklıkent)

Antalya’nın sıcağına Saklıkent Kanyonu ne de güzel gider. Bu gezi biraz safari, biraz trekking, biraz rafting içeriyor; bilginiz olsun, hazırlıklı gidin. wink

6-Su Altı Dalışı

Dünya’nın en iyi 10 dalış noktasından biri olan ve 32 farklı noktada dalış yapılabilen Kaş’ta bu deneyimi yaşamalısınız. Daha önce hiç dalış yapmayanlar için de deneme dalışı yapma imkanı bulunmaktadır.

7-Kaputaş Plajı

Denizin göz kamaştıran rengi, dalgaların abartısı bir kenara; en çok da o, oyulmuş koskoca heybetli dağların tam önünde durup, sırtınızda delice esen rüzgarı hissederek bu inanılması neredeyse imkansız güzelliği izlemektir asıl olay. Korkuluklara tutunma gereksinimi duymadan uçarcasına, dalgaların sesine kulak vermek; Akdeniz’i bir de buradan dinlemek, dalgalarla kıpır kıpır oynaşan güneşi seyretmek, tuzlu nemli havayı ciğerlerine doldurmak, ardından kapatıp gözlerini hayata dair, kendine dair hayaller kurmak, deryalarda kaybolmak gibisi yoktur. 
 

415 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

İlgili İçerikler

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!