2000'lerin Başında Antalya'da Genç Olanların Bildiği 7 Şey

Şehrini Tanı03 Kasım 2021
5.7B OKUNMA
Paylaş

Geçmişi hatırladığımız zamanlarda genellikle aklımıza ilk gelen anılar lise ve üniversite çağlarımızdaki anılarımız olur. Biz de bu yazımız da 2000’lerin başında gençliğini Antalya’da yaşamış olanların yüzlerini gülümseteceğini umduğumuz geçmiş eğlencelerinin mekanlarını derledik.

1- Metropol Sineması

Şehrin merkezinde olan konumuyla gençlerin son çıkan filmleri takip ettiği en önemli sinema salonlarından biriydi Metropol Çarşısı’ndaki Metropol Sineması. Kimilerinin ilk sinema deneyimine ev sahipliği yapan Metropol Sineması, 2000’lerin başında genç olan Antalya’lıların gülümseyerek hatırladığı anıların ev sahibi olarak hafızalarda yerini koruyor.

2-The Bar

Kaleiçi 2000’lerin başında şimdiki kadar bar, kafe ve restoranlarla dolu değildi. Haliyle 2000’lerde Antalya gençlerinin eğlenmek için sık sık gittiği The Bar çok meşhurdu. Çoğu kişinin ilk gittiği, ilk sarhoş olduğu gençler arasında da “The Bar’da Zıbar!” cümlesinin doğmasına sebep olan rock bar olarak hafızalarda yerini koruyor, The Bar.

3-Beach Park’ta Denize Girmek

Konyaaltı Plajı’nın düzenlenerek içinde her türlü kafe, bar, dükkan, paintball alanı ile Antalya’da yazın en hareketli en gençlere yönelik mekanlarından biriydi beachpark. Geniş çim alanına kurulan sahnede verilen konserlerle Antalya yazı festival havasında geçerdi.

4-5M Migros'ta Dolaşmak

Antalya’nın ilk büyük AVM’si olması özelliğiyle, açıldığı dönem büyük bir ilgi görmüştü Antalya’lılar tarafından. Hala da ziyaretçisi çok olan 5M Migros, 2000’ler gençleri arasında grupça buluşup sinemaya gitmek, alışveriş yapmak ve birlikte vakit geçirebilmek için ilk tercih noktalarından biri olarak hafızalarda yer edindi.

5- Aqua Park'ta Havuz Keyfi

Antalya’da kurulan ilk kaydıraklı havuz alanı olan ‘Aqua Land’ pek çok efsanesiyle kimi ailelerin çocuklarının gitmesini istemediği bir mekan olsa da kaydırakları ve havuzlarıyla dönemin gençlerinin en keyif aldığı etkinliklerden biriydi ‘Aquapark’a gitmek’.

6- ‘Karaoğlan’ Parkında Paten/ Kaykay Kaymak

Tüm Antalya’lıların ‘Karaoğlan’ olarak söylediği Karaalioğlu Parkı’nda o dönem bulunan paten pisti gençlerin uğrak mekanlarındandı. Pateni veya kaykayı olan gençler toplanıp burada eğlenceli vakit geçiriyorlardı.

7-Akşamları Yalım Park'ta Oturmak

Arkadaş gruplarıyla akşam saatlerine doğru Yalım Parkı'a gidip falezlerden Akdeniz’e yansıyan Antalya manzarasını seyretmek...Çimenlere oturup kalabalık arkadaş grubuyla muhabbet ederken bir de yanınızda gitarıyla beliren arkadaşınız varsa o akşam 'Akdeniz Akşamları'nı dinlemeden eve gitmeniz imkansızdı.

5.7B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!