Antalya’da Hafta Sonu Çocuklarınızla Vakit Geçirebileceğiniz 7 Mekan

Şehrini Tanı27 Ekim 2021

Çocuklarınızla keyifli bir hafta sonu geçirmek istiyorsunuz ama nereye gideceğinizi bilemiyor musunuz? O zaman sizin için hazırladığımız ailenizle eğlenceli vakit geçirebileceğiniz 7 farklı mekanın listesine bir göz atın.

1- Teneffüs Park

Antalya’daki tek buz pisti patenine sahip olan Teneffüs Park, ebeveynler için ücretsiz, çocuklar için giriş ücreti talep ediyor. Daha çok çocuklara hitap eden park alanında, çeşitli faaliyetler ve gösterilerle çocuğunuza harika bir hafta sonu hediye edebilirsiniz.

2- Yalım Park

Çocuklarınızla ister parktaki banklarda, ister çimenlerde, ister kendi kamp sandalyelerinizle kurabileceğiniz küçük piknik alanları oluşturabilir, çocuklarınızla keyifli oyunlar oynayabilirsiniz. İsterseniz de güzel havanın tadını çıkararak Akdeniz manzarası eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz.

3- Antalya Macera Parkı

Binicilik, paintball ve halat parkuru gibi aktivitelere ev sahipliği yapan Macera Parkı hem sizi hem de çocuklarınızı eğlendirecek pek çok aktivite olanağı sağlıyor. Döşemealtı’nda bulunan macera parkında eğlenceli vakit geçirirken doğayla iç içe olmanın da tadını çıkarın.

4- Antalya Akvaryum

131 metre uzunluğu ile dünyanın en büyük tünel akvaryumu olma özelliğine sahip Antalya Akvaryumu çocuklarınızla birlikte eğlenceli vakit geçirebileceğiniz harika bir yer. Snow World ve Ice Museum gibi kapalı alanlarıyla karlarla oynayabilir, Wild Park’da tropik bir geziye çıkabilirsiniz.

5- Aktur Park

Antalya’da uzun yıllardır eğlencenin kalbi olan Akturpark hafta sonunuz için çocuklarınızla gidebileceğiniz en güzel alanlardan biri. Yetişkin, aile ve çocuk olarak üç farklı üniteye sahip olan Akturpark’ta aileniz için seçtiğiniz oyuncaklara binip eğlenenin tadını çıkarabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük dönme dolabı olan Heart of Antalya’ya binip Antalya’nın eşsiz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

6- Dokuma Park

Eski Dokuma Fabrikası'nın faaliyetlerinin durdurulmasının ardından yenilenerek müzeler adası haline getirilen Dokuma Park, siz ve çocuklarınız için doğayla iç içe olabileceğiniz bir kent müzesi. Anadolu Oyuncak Müzesi, Modern Sanatlar Galerisi, Bilim Merkezi, Yeşilçam Müzesi, Açık Hava Müzesi gibi 5 farklı müzeye ev sahipliği yapıyor.

7-Orman Park Antalya (Park Fantastic)

Hayvanat Bahçesi’ne ve Macera Parkı’na olan yakınlığıyla hafta sonunuza başka bir eğlence rotası olarak belirleyebileceğiniz Orman Park Antalya’da çocuklarınızla çeşitli oyuncakları kullanarak eğlenceli anılar oluşturun. Zipline, paintball, ATV safari gibi pek çok seçenek
bulunuyor.

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!