Antalya'da Mutlaka Gitmeniz Gereken 7 Meyhane

Şehrini Tanı05 Kasım 2018
10.8B OKUNMA
Paylaş

Son yıllarda sayısı iyice artan meyhaneler arasından bu listeyi yapmak gerçekten zor oldu. Burada yer alanlar "Gel kardeşim bir dertleşelim" diyenlerin ya da bir akşam tek başına içmek isteyenlerin aradıklarını bulabileceği mekanlar. Gitmediğimiz mekanı yazmadık. Bu listeyi yapmak için de oldukça fazla mekana gittiğimizi söyleyebiliriz. Hatta o kadar çok gittik ki, alkolü fazla kaçırıp ertesi gün işe gidemediğimiz günler oldu. Aman siz dikkat edin. Buyurun listeyi inceleyin. 

1- Bi' Büyük Meyhane

Sahibelerinin deyimi ile “Yeni nesil, eski adap meyhane”. Neden böyle denmiş diye soracak olursanız biraz açıklayalım gerisini gidip yerinde görün. Bu meyhanede masalar, sandalyeler mekan iç tasarımı her şey yeni nesil. Misafire hürmeti ve meyhane kültürü ile eski. Kısa süre önce açılan bu meyhanede çarşamba, cuma, cumartesi akşamları fasıl programı mevcut. Geri kalan günlerde ise kanun ve ud sesleri yankılanıyor.

Adres: Fener Mahallesi Fener Caddesi No: 15/9 Muratpaşa-Antalya 
Telefon: 0242 3241277

2- Kesik Meyhane

Kesik Meyhane bir sokak meyhanesi, Kaleiçi’nin tarihi atmosferinde ağırlıyor misafirlerini. Mezeleri oldukça lezzetli ve günlük olarak hazırlanıyor. Bizim favori mezelerimiz cevizli patlıcan, biber tarator ve hibeş oldu. Mutlaka demeniz gereken lezzeti ise yaparak ciğer. Şimdiden muhabbetiniz bol olsun. 

Adres: Kılınçarslan Mahallesi, Tabakhane Sokak No:1 Muratpaşa-Antalya
Telefon: 0533 0222777

3- Balıkçı Meyhanesi

Kaleiçi'nin tarihine sahip eski bir evinin restorasyonunun ardından kapılarını açan Balıkçı Meyhanesi, misafirlerine keyifli bir fasıl dinletisi sunuyor. Burada çatalınızı dokundurduğunuz her şey, Ege ve Akdeniz mutfağının çok kültürlü lezzet sandukasından çıkarılıp tekrardan müdavimlerinin sofralarına kavuşturuluyor.

Adres: Kılınçarslan Mahallesi No:17, Hıdırlık Sokak Muratpaşa - Antalya 

Telefon: 0555 6308466

4- Gürsu Balıkçısı

Ne zaman isteseniz taze ve lezzetli balık bulabileceğiniz bir adres. Deniz mahsullerinden başta karides olmak üzere hepsini tavsiye ediyoruz. Kafa dinlemek ve kaliteli bir akşam yemeği için aradığınız yer olabilir.

Adres: Adres: Altınkum 414. Sokak No:25 Konyaaltı - Antalya

Telefon: 0242 2304892

5- Ayyaş Meyhane

Kışları varil soba ile ısıtılan iç mekânın duvarlarını Hayyam'dan Nazım Hikmet'ten dörtlükler süslüyor. Ayyaş'ta masaya oturduğunuzda midye dolma, kalkmadan da meyve tabağı ikramı yapılıyor. Ayyaş'ın mutfağından çok çeşitli meze çıkıyor. Bunların arasından mücver, Arnavut ciğeri, Giritli hibeşi, emir dolması ve yaprak sarma dikkat çeken lezzetler arasında. Ağırlıklı olarak canlı müzik yapılan mekânda sanat müziğinden arabeske uzanan bir repertuvar bulmak mümkün. Özellikle yaz aylarında dış mekânda yer bulmanın zor olduğu Ayyaş Meyhane, en son müşteri kalkana kadar açık kalıyor.

Adres: Kılıçaslan Mahallesi Hamam Sokak No:16 Kaleiçi - Antalya
Telefon : 0542 7836164

6- Kalender Meyhanesi

Kısa bir sürece önce açılmış olmasına rağmen Konyaaltı'nda meyhane denince ilk akla gelen isimlerden biri haline gelen Kalender, aşk acısı, etli yaprak sarması ve pastırmalı sıcak humusu gibi birçok leziz mezesiyle damakları şenlendiriyor. 

Adres: Gürsu Mahallesi Atatürk Bulvarı Konyaaltı - Antalya
Telefon: 0532 3072023

7- Kaleiçi Meyhanesi

Eskiden beridir bir eğlence merkezi kimliği taşıdığı bilinen Kaleiçi, Kaleiçi Meyhanesi ile Modern Meyhane konseptiyle buluştu. Son yıllarda envai çeşit balık ve deniz ürünüyle zenginleşen Antalya mutfağı lezzetlerinin bulunabileceği meyhanede, ayrıca Antalya menşeili çilingir sofrası klasikleri hibeş, şakşuka, piyaz mutlaka denenmesi gereken mezelerden. Deniz ürünlerinden ızgara kalamarda iddialı olan mekan, yeni olmasına rağmen Antalya'da meyhane denildiğinde akla gelen ilk yerlerden olmayı başarmış. 

Adres: Balık Pazarı Sokak Selçuk Mahallesi Kaleiçi Muratpaşa- Antalya 
Telefon : 0545 6394263

10.8B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!