Antalya'da Şubat Ayında Mutlaka Gidilmesi Gereken Yerler

Şehrini Tanı01 Şubat 2022
23.7B OKUNMA
Paylaş

Antalya'da şubat ayında nereye gidilir? Kışı kar altında geçirmek isteyende var, deniz kenarında daha sesiz bir tatil ile geçirmek isteyende. Biz de her iki tatilci tipini düşünerek keyifli bir liste hazırladık. İşte Antalya'da keşfetmeye doyamayacağınız şubat rotaları.

Kaş

Kaş deyince herkesin aklına uzun süren bol güneşli ve bol denizlik bir yaz tatili geliyor. Fakat Kaş kış aylarında da tatilcilere bambaşka bir deneyim yaşatıyor.  Tarihi dokusu ve taş sokaklarıyla Kaş ve çevresindeki antik yerleşim yerlerini keşfedebilirsiniz. 

Gömbe Yaylası

Gömbe Yaylası'nda kızılçam, sedir ve ardıç ağaçları gölgesinde karın keyfini çıkarabilirsiniz. Antalya'nın en ünlü yaylarından olan Gömbe Yaylası, Kaş'a 70 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Elma, ceviz ve armuduyla ünlü Gömbe'ye yol boyunca kızılçam, sedir ve ardıç ağaçları eşliğindeki doğa manzarasıyla ulaşılıyor. Bir krater gölü olan Yeşilgöl ve 3 bin metre yükseklikteki Akdağ'ın zirvesinden 60 metre aşağıya düşen Uçansu Şelalesi'nin görüntüleri buraya gelenlere birbirinden güzel tabiat görüntüleri sunuyor.

Tazı Kanyonu

Macera tutkunuysanız bu önerimiz sizin için. Manavgat'ta dünyaca ünlü rafting merkezi Köprülü Kanyon'un üst kısımlarında keşfedilen, 200 metre derinliğindeki Tazı Kanyonu, kış aylarında da macera tutkunlarına ev sahipliği yapıyor.

Aslanlı Mağarası

Antalya'nın Kirazlı Köyü'nde yer alan Aslanlı Mağarası, bölgede gerek yabancı gerek yerli turistler tarafından en sık ziyaret edilen yerlerin başında geliyor. Mağaranın sarkıt ve dikitleri en dikkat çekici özelliklerindendir. Öyle ki ismini de bu dikitlerden birinin aslanı anımsatmasından almıştır. Aslanlı Mağarası kuru bir mağara olma özelliğine sahiptir. Mağaranın içerisindeki eğimler ve genişlemeler 40 metreden sonra başlamaktadır. Bu mesafeden sonra genişlemeye ve tabanı eğimli bir salon görünümünü almaktadır.

Alanya Kalesi

Denizden ve karadan zor ulaşılabilirliği ve doğal korunaklı oluşu nedeniyle tarih boyunca kesintisiz yerleşim görmüş olan Alanya Kalesi Anadolu’yu süsleyen yüzlerce kaleden bugün ayakta kalabilmiş, en iyi korunmuş Ortaçağ kalelerinden birisidir. Kale 6,5 kilometreyi bulan surların uzunluğu, 140’ı bulan burçları, içindeki 400’e yakın sarnıcı, görkemli, yazıtlı ve bezemeli kapıları ile bir açık hava müzesi görünümündedir. Surlar Kızılkule’den başlayarak planlı bir şekilde Ehmedek, İçkale, Adam Atacağı, Cilvarda Burnu üstü, Arap Evliyası Burcu ve Esat Burcuna inerek Tophane ve Tersaneyi geçip başladığı yer olan Kızılkule’de son buluyor. Alanya Kalesi kış döneminde her gün 08:30-17:30 saatleri arasında ziyarete açık.  

Feslikan Yaylası

Antalya’da yayla havası denince akla gelen ilk yerlerden biridir Feslikan Yaylası. Antalya'ya sadece 44 km. uzaklıkta olup Antalya ve çevresinin en bilinen yaylasıdır. Kış aylarında kar keyfini yaşayabileceğiniz bu yaylaya isterseniz otogardan kalkan otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz. 

23.7B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!