Antalya'da Vegan Yaşamınızı Kolaylaştıracak Mekanlar

Şehrini Tanı01 Kasım 2021
3.2B OKUNMA
Paylaş

Tüm dünya giderek yaygınlaşan vegan yaşam, veganizm ülkemizde de geniş bir nüfusa ulaşmış durumda. Hayvan kökenli gıdaları ve diğer ürünleri kullanmayı reddeden bir yaşam ve beslenme biçimi olarak veganlar, diğer dünya ülkelerindeki gibi geniş bir restoran ya da kabullenilme göremese de hatırı sayılır sayılara ulaşmış durumda. Biz de bu yazımız da Antalya’da yaşan veganlar, vegan olmayı düşünenler ve vejetaryen yaşam biçimine sahip olan sizler için Antalya’da hayatınızı kolaylaştıracağını umduğumuz mekanlardan oluşan bir yazı hazırladık. Keyifli okumalar...

Daha önceki ‘Vegan Yiyecekler Bulabileceğiniz 7 Mekan’ isimli yazımızı tıklayarak okuyabilirsiniz.
 

TheLifeCo Akra Antalya – TheLifeCo Restaurant

Akra Hotel içerisinde bulunan bir oluşum olan TheLifeCo; sağlıklı yaşam, detoks, masaj güzellik bakım gibi hizmetlerle sizleri sağlıklı bir yolculuğa davet ediyorlar. Size ve ihtiyacınıza göre hazırlanan çeşitli programlarıyla ister detoks kamplarına dahil olup sağlıklı bir yaşamın kapılarını sizler için aralamalarına izin verin, ister herhangi bir programlarına dahil olmadan da zengin içerikli vegan/vejetaryen menüsüyle TheLifeCo Restoran’ından faydalanabilirsiniz.

Field No.7

Genellikle vegan/vejetaryen menüye sahip kafeler bulmak oldukça zor. Yeni yeni bitkisel sütlerin ve vegan içeriklerin kullanılmaya başlandığı kafelerde ise Field No.7 imdadımıza Hızır gibi yetişiyor. Dışarda çalışmak ya da arkadaşlarınızla kahve - tatlı eşliğinde sohbet edebileceğiniz ya da tek başınıza kitabınızı okuyabileceğiniz keyifli bir ortam sunuyor Field No.7. Zengin tatlı ve sağlıklı atıştırmalıkların bulunduğu menülerinin yanı sıra önceden sipariş ile doğum günü vb. organizasyonlarınız için sağlıklı pastalar ve glütensiz, şekersiz ürünleri de sizler için hazırlıyorlar.

Yaşam Vegan Cafe

Konyaaltı'nda bulunan Yaşam Vegan Cafe, kendi markalarının üretimi olan bitkisel döner eti ile yaptıkları Vegan İskender ile öne çıkıyorlar. Vegamacun, vegan mantı, vegan burger ve hatta vegan waffle bile yapan kafe, aynı zamanda askıda yemek uygulamasına da sahip ve pet friendly!

Simply Vegan

Vegan beslenmek bir yere kadar kolay olsa da zincir marketlerde vegan ürün satışı hala oldukça az. Antalya’nın ilk ve tek vegan mağazası Simply Vegan ise Çağlayan mahallesinde tüm ihtiyaçlarımıza cevap veren bir mağaza olarak imdadımıza yetişiyor. Belirli günlerde belirli semtlere paket servis de yapan Simply Vegan mağazası organik ve ekolojik ürünler de bulabileceğiniz geniş ürün yelpazesine sahip. Şarküteri, organik ve glütensiz gıda, kombucha, organik/ekolojik kozmetik, deterjan ve menstrual kap bile bulabileceğiniz veganlar için adeta cennet niteliğinde bir mağaza.

Adres: Çağlayan Mahallesi 2023 Sokak Mustafa Kök Sitesi 21/A Muratpaşa/Antalya Antalya,
Turkey

Yasemin Vegan Bakery

Özel siparişlerle doğum günleriniz ve özel organizasyonlarınız için Vegan ve sağlıklı pastalar sipariş edebileceğiniz kişisel bir pastane olarak nitelendirebiliriz Yasemin Vegan Bakery’i. Ürünleri zaman zaman Vegan House’da da bulabileceğiniz gibi Yasemin Hanım’ı arayarak da özel sipariş verebilirsiniz.
Instagram adresine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Vegan Dövme

Dövme yaptırmak isteyen veganlar için oldukça önemli bir konu. Dövme yaptıran veganlar için en önemli husus ise dövme boyasının vegan olup olmadığı olarak bilinse de transfer kağıdı, tıraş bıçağının üzerindeki jel barlarının vegan olması ve nemlendirici-dövme sonrası bakım kremlerinin vegan olması da önemli konu başlıkları olarak karşımıza çıkıyor. Antalya’da ise Vegan Dövme Sanatçısı olarak Yeliz Dursun karşımıza çıkıyor. Resim hocası ve dövme sanatçısı olan Yeliz Dursun’da vegan. Vegan olduktan sonra dövme yaparken de kullandığı malzemeleri tek tek ele alan Dursun, kullandığı ıslak mendilden, jilletten, boyadan, sıvı sabuna kadar her şeyin vegan olmasına özen gösteriyor. Boyaları için dünyanın en iyi vegan dövme boyalarını kullandığını söylüyor. Hal böyle olunca da vegan olan insanlar, vegan bir dövme sanatçısını tercih ederek vegan dövme yaptırmaya özen gösteriyor. ‘Veganlık önce yaşamımı sonrada sanatımı güzelleştirdi. Doğa ve hayvanları dövmeleştirmeyi seven biri olarak onları sömürmeyen ürünler kullanmak benim için ve vegan olan insanlar için kesinlikle önemli. Bu yüzden bu seçeneği tüm veganlara sunabildiğim için mutluyum.’ diyor Yeliz Dursun. Frida Tattoo House isimli stüdyosu Konyaaltı’nda bulunan Yeliz Dursun’a instagram’dan ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Instagram adresine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tasarım: zezekrbdk 

Dövme: Yeliz Dursun

Antalya Vegan Topluluğu

Yiyeceğimi, pastamızı dövmemizi bile konuştuk ama vegan yaşamı benimsemiş insanlarla bir araya gelmek, çevremizde “bunu da mı kullanmıyorsun?” “ bunu da mı yemiyorsun?” gibi söylemleri duymadığımız bir toplulukta bulunmak zor. Antalya Vegan Topluluğu ise bize bunu sağlıyor. Etkinlikler, toplantılar ve pikniklerden haberdar olup vegan yaşamı benimsemiş insanlarla buluşabilmek için sizlere önerebileceğimiz bir vegan topluluk oluşumu.

Instagram adreslerine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

3.2B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!