Antalya'da Bunları Yapmadan Dönme

Şehrini Tanı16 Mart 2023
7.5B OKUNMA
Paylaş

2 bin yıl önce, Bergama Kralı II. Attolos, askerlerine emir verir: ‘Gidin ve bana yeryüzünün cennetini bulun!’  Bergamalı askerler aylar, yıllar boyu dolaşır ve nihayet Toros Dağları’nın eteklerinden inmeye başladıklarında Antalya’yı görürler. Yeryüzünün cenneti, ayaklarının altındadır! Buraya, Attaleia adını verirler ve Antalya’nın temelleri atılır... 

İşte yer yüzünün cenneti olan Antalya'dan bunları yapmadan sakın dönmeyin.

Antalya Usulü Tahinli Piyaz

Fasulye, yumurta ve sebzelerden hazırlanan, özel taratoru (sos) ile ünü sınırları aşan 100 yıllık Antalya lezzetlerinden piyaz. Antalya'da mutlaka demenemeniz gereken lezzetlerden birisi Tahinli Piyaz.

Bu lezzeti Antalya'da yiyebileceğiniz en iyi mekan önerileri için buraya tıklayın.

Kaleiçi Turu

Kaleiçi Antalya'da mutlaka görmeniz gereken bir yer. Antik çağlardan itibaren tarihe tanıklık eden Antalya'nın göz bebeği Kaleiçi, Rum, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan evleri, dar sokakları ile sizleri geçmişe yolculuğa çıkaracak. Antalya'nın en çok ilgi çeken yerlerinden bir olan Kaleiçi'nin gezi haritası için buraya tıklayın.

Antalya Şelaleleri

Antalya'nın doğa harikası şelalerini mutlaka gezi rotanıza eklemelisiniz. Antalya'da görmeniz gereken şelaler için buraya tıklayın

Antalya'nın Mavi Bayraklı Plajlarını Keşfedin

Antalya'nın mavi bayraklı plajlarını keşfedin. Antalya, masmavi denizi ile birçok mavi bayraklı plaja sahip. Antalya'da kaldığınız süre boyunca her gün farklı bir rotada masmavi denizin tadını çıkarabilirsiniz. Antalya'da mutlaka gitmeniz gereken plajlar: Patara, Kaputaş, Adrasan, Çıralı, Konyaaltı, Lara, İncekum, Kleopatra.

Antalya'nın mavi bayraklı plajlarının tam listesi için buraya tıklayınız.

Antalya Müzesini Mutlaka Gezin

Dünyanın en önemli heykel müzeleri arasında gösterilen Antalya Müzesi, insan yaşamına ait ilk izlerden Cumhuriyet dönemine kadar barındırdığı eserlerle 100 yıldır ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. Antalya ziyaretinizde bu eşsiz müzeye mutlaka zaman ayırmalısınız. 

Antalya'da görmeniz gereken müze ve örenyerleri için buraya tıklayınız.

Antalya'nın Dünyaca Ünlü Yürüyüş Rotaları

Antalya'nın dünyaca ünlü yürüyüş rotalarını keşfedin. Antalya; Likya Yolu, St. Paul Rotası ve Pisidya Miras Rotası gibi dünyaca ünlü trekking rotalarına ev sahipliği yapıyor. 

Antalya'nın en iyi yürüş rotaları için buraya tıklayınız

 

Antalya'nın Antik Kentlerini Keşfedin

Antalya, mükemmel doğasının yanı sıra eşsiz bir tarihe sahip. Antalya'nın her yanında antik bir kent ya da kalıntı görmek, eski uygarlıkların izine rastlamak mümkün. Perge, Olympos, Patara, Aspendos, Myra; bu antik kentlerden yalnızca birkaç tanesi. 

Antalya'da görmeniz gereken antik kentler için buraya tıklayın. 

7.5B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!